Menu

Elementy wołowe

Krzyżowa

Jest to wysokiej jakości mięso, stanowiące część udźca wołowego o delikatnym i soczystym smaku. Element delikatnie otoczony błoną.

Skrzydło

Ligawa

Jest to wysokiej jakości mięso, pochodzące z udźca wołowego. Mięsień półścięgnisty z długimi włóknami otoczony  delikatną błoną i tkanką tłuszczową. Charakteryzuje się delikatną i soczystą tkanką mięśniową koloru czerwonego.

Pręga

Mięsień podgrzebieniowy

Lorem

Polędwica

Przeznaczenie kulinarne: przede wszystkim do przygotowywania wykwintnych steków, jak również do duszenia, gotowania. Polecana do przygotowania m.in. strogonffa i tatara.

Polędwica cygańska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint quia molestias voluptatem soluta eaque repellendus pariatur fuga reprehenderit consequatur similique.

Mostek

Przeznaczenie kulinarne: do duszenia i gotowania, szczególnie polecany jako dodatek do rosołu.

Łata

Przeznaczenie kulinarne: do gotowania i do przygotowania gulaszu.

Szponder

Przeznaczenie kulinarne: do duszenia i gotowania, szczególnie polecany jako dodatek do rosołu.

Kark wołowy

Element uzyskany z rozbioru ćwierćtuszy wołowej przedniej. Pochodzi z odcinka szyjnego i przedniej części grzbietowej tuszy. Mięso jest sprężyste, zwarte i soczyste z widocznym tłuszczem.

Przeznaczenie kulinarne: do duszenia, szczególnie polecany do przygotowania gulaszu.

Dolna zrazowa

Jest to wysokiej jakości mięso, stanowiące część udźca wołowego. Znajduje się w części udowej tuszy wołowej. Charakteryzuje się jednolitą, drobnowłóknistą i zwartą tkanką mięśniową otoczoną błoną i warstwą tłuszczu.

Górna zrazowa

Jest to wysokiej jakości mięso, stanowiące część udźca wołowego. Znajduje się w części udowej tuszy wołowej. Charakteryzuje się jednolitą i drobnowłóknistą tkanką mięśniową. Mięsień z delikatnie otaczającą błoną.

Rostbef

Przeznaczenie kulinarne: przede wszystkim do przygotowywania steków, jak również do duszenia i gotowania.

Mięsień trójgłowy - łopatka LMC

Mięsień wchodzący w skład łopatki wołowej, otoczony błonami z nieznacznym przerostem tkanki tłuszczowej. Element pochodzący z górnej części kończyny przedniej o niejednolitej strukturze. Mięso jest sprężyste i soczyste.

Rozbratel

Przeznaczenie kulinarne: do duszenia, szczególnie polecany do przygotowania gulaszu.

Antrykot

Pochodzi z górnej części piersiowej półtuszy. Mięsień pomiędzy rostbefem, a rozbratlem, z pozostawionymi błonami i tkanką tłuszczową. Składa się z mięśnia najdłuższego. Mięso odznacza się dużą soczystością i delikatnością.

Przeznaczenie kulinarne: do duszenia, szczególnie polecany do przygotowania gulaszu.

Mięso na gulasz

Trimming 80x20

Serce

Wątroba

Ogon

Ozór

Przód

Zad

Tusza cielęca